Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


speedtest

SpeedTest від LocalNet

Для визначення швидкості мережі Інтернет з'єднання від провайдера необхідно виміряти швидкість прямого кабельного підключення. На швидкість Wi-Fi з'єднання впливають зовнішні фактори (низька продуктивність роутерів, застарілі прошивки, віддаленість від роутера, зашумленість Wi-Fi діапазону 2.4 ГГц і т.д.), що не залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації.
Найточніший спосіб перевірити швидкість з'єднання – підключити мережевий кабель у ваш комп'ютер або ноутбук (без використання роутера).

Для абонентів LocalNet ми запустили наш тест швидкості speed.lan.ua. Цей тест досить «легкий» для будь-якого сучасного комп'ютера та працює через сервери нашої мережі. Результати даного тесту також не можна вважати на 100% достовірними, хоча його точність значно вища за інші ресурси.

Для найбільш правильної перевірки швидкості з'єднання з Інтернет через SpeedTest (speed.lan.ua), необхідно дотримуватися інструкції:

  1. Підключити безпосередньо мережний кабель до Вашого комп'ютера або ноутбука, без використання роутера або точки доступу.
  2. Налаштуйте мережний адаптер на комп'ютері (ноутбуку) відповідно до інструкції для вашої ОС (портал допомоги funWiki). При налаштуванні мережного адаптера потрібно ввести з пам'ятки користувача LocalNet такі дані: IP-адресу, маску, шлюз, DNS.
  3. Необхідно припинити роботу всіх програм для завантаження та спілкування, які потребують Інтернет з'єднання та можуть вплинути на результати вимірювань (uTorrent, IP-TV Player, Telegram Viber, Skype та ін.)
  4. Якщо у Вас встановлені антивірус та Firewall – рекомендуємо їх відключати на час тестування каналу.
  5. У браузері залиште лише одне відкрите вікно із вкладками сторінки статистики та тесту швидкості speed.lan.ua.
  6. Після відключення всіх програм, які вимагають Інтернет з'єднання, переконайтеся в цьому, відкривши «Диспетчер завдань Windows», натисканням клавіш Ctrl + Shift + Esc (для Windows). Перейдіть на вкладу «Мережа» та подивіться на графіки активності Інтернет з'єднання, якщо шкала не піднімається вище за позначку 1%, то Ви зробили все правильно.
  7. Далі, у вікні «Диспетчер завдань Windows» перейдіть на вкладку «Прокдуктивність» і спостерігаючи завантаження процесора проведіть тест швидкості на speed.lan.ua. Під час тесту загрузка процесора не має досягати позначки 90-100%.

– Для достовірності проведіть тест кілька разів.

Як тестувати швидкість: детальний аналіз

Вам знайома ситуація, коли на тарифному плані з обмеженням швидкості, наприклад до 50 Мбіт/c, а SpeedTest показує результат максимум 5 Мбіт/с, а в технічній підтримці кажуть, що «SpeedTest відображає недостовірні результати», але Ви переконані, що це не так?
Ми спробуємо пролити світло на найбільш поширену помилку про «вимірювачів інтернету», найпопулярнішим та найвідомішим серед яких є SpeedTest (http://speedtest.net).
Відповідно до договору про надання послуг LocalNet, будь-який абонент отримує від провайдера персональний канал доступу до Інтернету з обмеженням максимальної швидкості відповідно до обраного тарифу. Інтернет-кабель можна підключити як безпосередньо до свого комп'ютера, так і через Wi-Fi роутер або маршрутизатор різних виробників, щоб підключити до інтернету кілька пристроїв одночасно. Часто «показником якості інтернету» є незадовільні результати тестування на сайті http://speedtest.net , Які, як правило, не відображають реального стану справ.
Щоб розібратися в непростому питанні, розглянемо 2 популярні способи тестування «швидкості інтернету», основні причини її зниження, а також виведемо кілька простих методик усунення цих проблем.

 Математична модель інтернету

Інтернет - це безліч пов'язаних мереж та підмереж. Це, свого роду, “гілки” інтернету немов у великого дерева. Кожна гілка має безліч «пагонців», ті, у свою чергу, дають початок меншим і так далі. Виходить, відстань між сусідніми «гілками» невелика, тому і зв'язок між ними кращий. Зв'язок між «гілками» на великих відстанях (Україна-Австралія, відстань від Києва до Мельбурна становить 14796 км) пролягає через багато країн на шляху до мети. І тут втрати неминучі.

Такий стан справ посилюється безліччю так званих «стиків» між провайдерами, через які швидкість може різнитися та значно падати навіть у межах одного міста. Більш того, результати вимірювань, які не відповідають дійсності, обумовлені тим, що Київ — це густо населений мегаполіс і часто навіть велика кількість серверів SpeedTest працює на межі і «захлинаючись» вимірами (наприклад, 200 вимірювань на одному сервері одночасно) нездатний відобразити достовірні дані.

Не слід забувати і про обмеження на комп'ютері. У разі некоректно працюючого програмного забезпечення або вузлів пк результати можуть бути недостовірними. Якщо ваш пристрій повільно працює сам по собі (довго відкриваються програми, повільно завантажується) - можливо, варто звернутися в сервісний центр для діагностики.

Таким чином, результати роботи SpeedTest можуть бути недостовірними і нерідко є не тільки приблизними, а й зовсім не відповідають дійсності. Якщо говорити простіше — це не більше, ніж маркетинг (подібно до схуднення «на 30 кг. за 2 місяці», хоча Ви важите 50 кг.).

Інший спосіб тестування швидкості інтернету, більш “правильний”, для багатьох може стати несподіваним відкриттям - завантаження популярного файлу за протоколом Bittorrent або просто “завантаження торрентом”.

Принцип роботи «торентів» можна описати прислів'ям: «Зі світу по нитці – голому сорочку». Коли ви завантажуєте що-небудь «торрентом» - файл виявляється поділений на кілька частин і ці частини завантажуються не з одного сервера, а з комп'ютерів або серверів багатьох інших людей, які цей файл вже завантажили і люб'язно діляться з іншими (на відміну від єдиного сервера для тестування у SpeedTest).

Щоб виміряти «швидкість інтернету» за допомогою «торентів» потрібно знайти популярну «роздачу» (не менше 100 «роздаючих») об'ємом не менше 2 ГБ і запустити її скачування у вашому клієнті, припинивши решту операцій, що взаємодіють з інтернетом (перегляд фільмів онлайн , SpeedTest, скачування чого-небудь іншими способами та ін.).

Для набору максимальної швидкості торренту знадобиться від 1 до 3 хвилин, не варто очікувати великої швидкості відразу після початку скачування!

Обладнання абонента (Wi-Fi роутери та маршрутизатори)

Для забезпечення стабільної роботи інтернету на високих швидкостях необхідне обладнання, яке розраховане на такі режими роботи. На бюджетних моделях Wi-Fi маршрутизаторів, таких як D-Link DIR-300, ASUS RT-N10, ASUS RT-N12 та інших аналогічних отримати швидкість у 80-100 Мбіт/с не вийде – дані роутери через свою дешевизну та низькопродуктивні компоненти просто не справляються з великими швидкостями. Якщо Вам потрібна висока швидкість, але є тільки роутер бюджетної категорії - правильним рішенням буде підключити інтернет-кабель безпосередньо в роз'єм мережевої карти комп'ютера, минаючи Wi-Fi роутер, або придбати дорожчий і продуктивний Wi-Fi роутер.

Також, для правильного вимірювання швидкості з'єднання при підключенні через Wi-Fi роутер замір повинен проводитися тільки з одного пристрою і тільки по кабелю (провідному підключенню, не Wi-Fi). Якщо знехтувати цим правилом — загальна швидкість вашого тарифу розділиться між усіма пристроями (як пиріг між членами сім'ї), якими Ви користуєтесь, а по Wi-Fi (бездротовому підключенню) швидкість майже завжди буде нижчою від заявленої через електромагнітні перешкоди, пристої сусідів, що заважають працювати або навіть просто стіни.

Продуктивність Wi-Fi роутерів більшою мірою демонструє стандарт Wi-Fi, які також вимірюються в мегабітах за секунду. Швидкодія Wi-Fi роутера або маршрутизатора безпосередньо залежить від характеристик деталей, що знаходяться в ньому (обсяг оперативної пам'яті, частота процесора, модель внутрішнього комутатора тощо). Неабияку роль грає також і версія програмного забезпечення, “прошивки”, встановленої на пристрої. У цій невеликій статті ми постаралися розвіяти міфи, що утворилися навколо популярного SpeedTest, а також прості поради щодо того, як отримати швидкість, «за яку Ви платите». Ми використовували як результати власних тестів та досліджень, так і сторонні ресурси.

speedtest.txt · В останнє змінено: 24.05.2022 00:08 by Артем