При маркуванні телевізорів фірма Samsung з 2008 року застосовує єдину систему. З маркування телевізора можна дізнатися про тип екрану, рік випуску, регіон, для якого виробляється модель. За номером серії та підсерії можна дізнатися і деякі технічні характеристики, адже компанія заздалегідь оголошує, у якій серії буде якесь технічне рішення. Таке маркування знаходиться на задній стінці самого телевізора і на пакувальній коробці. Тільки зверніть увагу, що номер серії це не серійний номер, а номер, позначений у назві моделі.
Тип екрану
Перша літера вказує на технологію виготовлення екрана:
U – підсвічування матриці світлодіодами (LED – Light-Emitting diode);
К – матриці з органічних світлодіодів (ОLED – Organic Light-Emitting Diode);
P – плазмовий екран (PDP – Plasma Display Panel), з 2014 року припинено випуск;
L - підсвічування матриці флуоресцентними лампами (CCFL - Cold Cathode Fluorescent Lamp), з 2013 року не випускаються;
С – кінескоп (CRT- Cathode Ray Tube – електронно-променева трубка), сьогодні не випускаються.
Континент
Друга літера позначає зону поширення (для кого зроблена):
E – Європа;
A – Азія, Африка, Австралія;
S – Іран;
N - Корея, Північна та Південна Америка.
Розмір екрану
Далі в позначенні моделі йдуть дві цифри, що позначають розмір діагоналі екрана в дюймах (1 дюйм = 2,54 см). Зазвичай випускають телевізори з екранами від 32 дюймів і до 65 дюймів, найпопулярніші серед користувачів. Є й більші екрани, але це вже для великих приміщень.
Рік випуску
Далі у маркуванні йде буква, яка вказує на рік випуску:
NU/N/Q*N – 2018 р.
Q/MU/M – 2017 р.
K (KS/KU) – 2016 р.
J (JS/JU) – 2015 р.
H (HU/H) – 2014 р.
F – 2013 р.
E – 2012 р.
D – 2011 р.
С – 2010 р.
В – 2009 р.
А – 2008 р.
Для 2017 року були обрані літери Q та М. Q - використовується для позначення телевізорів високого класу QLED. M - позначає стандартні моделі LCD.
У 2016 році Samsung у маркуванні своїх телевізорів використала букву K. Також були додані додаткові літери до тих, що означають рік: S - телевізори “SUHD”; U – надвисока роздільна здатність екрана 4K UHD. Раніше зустрічалася літера Н - означає корпус звичайної товщини (після значення року)
Якщо в маркуванні після літери позначення року немає інших літер, а відразу йде серія, це означає звичайний LED HDTV телевізор.
Серія телевізора
Наступні цифри позначають серію та підсерію телевізорів Samsung.
Перша означає саму серію - це цифри від 4 до 9. Найдорожчі і технічно просунуті це телевізори 9 серії. Зі спаданням серії зменшується і ціна, і технічні характеристики погіршуються, або точніше апарати стають більш простими, без додаткових функцій.
Друга цифра означає подкаст серії. На думку деяких фахівців, у цій цифрі можуть бути приховані різні технічні дані. Офіційного роз'яснення від фірми щодо цієї цифри немає, тому точно сказати важко.
Третя цифра відноситься до дизайну, тому жодних технічних властивостей вона не розкриє.
Тюнер
Четверта цифра позначає наявність тюнера та його вигляд. Наприклад, цифра 7 означала наявність тюнера DVB-T2, а 0 означала наявність тюнера DVB-T. Так було до 2013 року, але з 2013 року вид тюнера став позначатися двома літерами, а четверта цифра також відноситься до дизайну.
Тепер вид тюнера позначається так:
AW – тюнер DVB-T/C;
AB (AU) - тюнер DVB-T2/С/S2;
АК - тюнер DVB-T2/C;
AT (T) – два тюнери 2 x DVB-T2/C/S2;
SB - тюнер DVB-T2/С/S2;
SS - тюнер DVB-T/C/S2;
ST - два тюнери 2 x DVB-T2/C/S2;
SL - два тюнери 2 x DVB-T/C/S2;
AF (BF) - DTV Tuner/Digital Cable Tuner/Analog Tuner;
DК - DVB-T2/C;
AR (DR) - DTV Tuner/Analog Tuner.
Далі можуть стояти одна чи дві літери. За поясненнями компанії, ці літери для споживачів не несуть жодної інформації. До того ж, цих літер може і не бути в маркуванні телевізорів Samsung.
Позначення країни призначення
І останніми йдуть три літери, які позначають країну, в якій цей телевізор продаватиметься:
XUA – Україна;
XRU - росія;
XCS - Казахстан;
XZF - Франція;
XXU - Англія;
XZТ - Італія;
XXC - Іспанія;
XZA - США;
XXY - Австралія;
XMA (XXM) - Малайзія;
XZN - Арабські країни;
XXT - Індія, Таїланд;
XMS – Азія;
XZG - Німеччина, Австрія та Швейцарія;
XXN - Бельгія, Голландія, Люксембург;
XBT – Балтика (Литва, Латвія, Естонія);
XXE - Норвегія, Швеція, Данія, Фінляндія;
XXH - Східна Європа (Словаччина, Угорщина, Польща тощо).
Досить встановити додаток SmartUP із магазину додатківSmart HUB. Якщо з якихось причин це неможливо - виконайте вказівки нижче. Тимчасово програма недоступна в Smart HUB.
Для Samsung SmartTV (2012-2014 років) можна запустити програму з USB-флешки. Достатньо розархівувати архів у корінь USB-флешки та під'єднати її до вашого ТБ. Всі програми в одному архіві (доступно тільки всередині мережі): завантажити 16Mb завантажити 1Mb.
При інсталяції сторонніх програм за допомогою синхронізації з сервером розробника встановлюються лише ті віджети, які знаходяться на сервері. Усі встановлені раніше будь-яким способом віджети, крім офіційних (заводські), стираються!
У зв'язку з тимчасовим видаленням програми SmartUP із Smart HUB, був розроблений тимчасовий спосіб запуску додатку SmartUP через додатокVizit-net, яка доступне в Smart HUB. Це рішення доступне на всіх серіях Samsung SmartTV.
Тепер при запуску Vizit-net у вас буде запускатися SmartUP. У налаштуваннях мережі на телевізорі має бути вказано обов'язково Налаштування DNS - Отримувати автоматично! Якщо раніше переглядали ТВ через програму ForkPlayer із заміною DNS, потрібно повернути на автоматичне отримання налаштувань. Після цього переконайтеся, що у вас прописані у роутері DNS згідно з пам'яткою абонента LocalNet. Якщо ви використовуєте на роутері сторонні DNS, то потрібно в телевізорі в розділі Стан мережі-Налаштування IP вибрати в полі DNS Ввести вручну та прописати DNS згідно з пам'яткою абонента LocalNet.
У зв'язку з тимчасовим видаленням додатку SmartUP із Smart HUB, був розроблений тимчасовий спосіб запуску додатку SmartUP через програму Clouddy або RadioNetwork TV, які доступні в Smart HUB. Це рішення доступне на серіях Samsung SmartTV у випадку якщо додаток Vizit-net недоступний у «Samsung Apps».
Тепер при запуску Clouddy або RadioNetwork TV у вас буде запускатися SmartUP. У налаштуваннях мережі на телевізорі має бути вказано обов'язково Налаштування DNS - Отримувати автоматично! Якщо раніше переглядали ТВ через програму ForkPlayer із заміною DNS, потрібно повернути на автоматичне отримання налаштувань. Після цього переконайтеся, що у вас прописані DNS згідно з пам'яткою абонента LocalNet. Якщо ви використовуєте на роутері сторонні DNS, то потрібно в телевізорі в розділі Стан мережі-Налаштування IP вибрати в полі DNS Ввести вручну та прописати DNS згідно з пам'яткою абонента LocalNet.
Достатньо встановити програму SmartUP з магазину програм Smart HUB. Тимчасова програма недоступна у Smart HUB.
Якщо програму SmartUP немає в магазині, спробуйте встановити Smart STB/IPTVPORTAL/Fork Player.
Додавання IP
Вхід під користувачем developer
Додавання IP
Вхід під користувачем developer
Додавання IP
На деяких ТВ програма може автоматично видалятися при вході до SmartHub. У такому випадку достатньо вийти з режиму Develop.