Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


diagnostics

Діагностика мережевого підключення

Утиліта Ping

Ping – утиліта для перевірки підключень у мережах на основі TCP/IP, а також звичайна назва самого запиту. З її допомогою можна перевірити доступність ресурсу. Для операційних систем сімейства Windows існує кілька способів запуску командного рядка:

 1. Пуск - Виконати - У графі «Відкрити» написати cmd та натиснути Ок.
 2. Поєднання клавіш Win (кнопка з логотипом Windows) + R (мають бути натиснуті одночасно) - У графі «Відкрити» написати cmd та натиснути Ок.
 3. Пуск - Всі програми (або просто “Програми”, залежить від версії операційної системи) - Стандартні - Командний рядок.

У вікні потрібно написати: ping [ім'я ресурсу]
Приклад: ping 54.239.25.192 або ping amazon.com

Ping

Якщо відповіді приходять без втрат та час очікування не високий (до 300мс), то зв'язок із ресурсом у межах норми. Зверніть увагу, що результати за участю різних ресурсів значно різняться: час очікування від зарубіжних серверів може бути більшим, ніж від місцевих. Для отримання більш правильних відомостей про якість зв'язку потрібно виконати цю операцію з 3-4 різними ресурсами, якщо у всіх тестах будуть втрати або високий Ping, потрібно звернутися в технічну підтримку для перевірки інформації.

Утиліта Traceroute

Traceroute — утиліта визначення маршрутів прямування даних у мережах TCP/IP.
Команда tracert дозволяє відправити по 3 пінг-запити до кожного проміжного сервера на шляху до адреси сайту (сервера), що цікавить, в мережі Інтернет. Запуск програми виконується з командного рядка. Для цього ви повинні увійти до нього. Для операційних систем сімейства Windows існує кілька способів запуску командного рядка:

 1. Пуск - Виконати - У графі «Відкрити» написати cmd та натиснути Ок.
 2. Поєднання клавіш Win (кнопка з логотипом Windows) + R (мають бути натиснуті одночасно) - У графі «Відкрити» написати cmd та натиснути Ок.
 3. Пуск - Всі програми (або просто “Програми”, залежить від версії операційної системи) - Стандартні - Командний рядок.

У вікні потрібно написати: tracert [ім'я ресурсу]
Приклад: tracert 54.239.25.192 або tracert amazon.com

Traceroute

У ході виконання команди з'явиться інформація про всі проміжні сервери, які дозволяють виявити себе в мережі і займаються транспортуванням пакетів на шляху до бажаного ресурсу, і результати 3-х пінг-запитів до кожного з них. На кожному кроці буде відображатися час відповіді у мілісекундах (ms) або зірочка, якщо відповіді в заданий проміжок часу не надійшло (за замовчуванням за 4 секунди), як при команді ping, а також dns ім'я вузла, що відповів, якщо він є, і його IP- адресу.

Трасування покаже, на якому етапі виникають проблеми із зв'язком. На деяких проміжних серверах пінг може бути заблокований, тоді замість часу в ms будуть * у всьому рядку вузла. Також * з'являтимуться за наявності проблем із зв'язком до конкретного вузла. На проміжних серверах можливі затримки. На них необхідно звернути увагу лише у тому випадку, якщо подібна ситуація спостерігається і на останньому сервері. Якщо трасування дійшло до кінця і на останньому кроці Ви побачили адресу інтернет-ресурсу, що тестується, то зв'язок з ним є. Результати отримані варто читати з кінця виходячи з часу відгуку інтернет-ресурсу, що тестується, час вказується в мілісекундах.

Програма WinMTR

Програма WinMTR дозволяє:

 • показати маршрут, яким передається трафік від вашого комп'ютера до досліджуваного вузла.
 • Виявити вузли, на яких спостерігаються затримки та втрата даних.

Програма WinMTR поєднує у собі функціональність команд «ping» і «tracerout». Під час запуску діагностики визначається маршрут підключення до вибраного хоста. Після визначення адреси кожного вузла маршруту на ці вузли надсилаються запити ICMP-пакетами для визначення якості зв'язку до кожного з них. Слід зазначити, що статистика може бути невірною через блокування ICMP-пакетів на стороні вузла, що приймає.

Установка

 1. Завантажте архів із програмою для 32-х розрядних систем або 64-х розрядних систем, залежно від вашої ОС. Актуальну версію програми можна завантажити тут: http://winmtr.net/download-winmtr/ (Компанія LocalNet не несе відповідальності за дане ПЗ та його зміст. Дане ПЗ є безкоштовним)/
 2. Розпакуйте завантажений архів. Програма WinMTR.exe може запускатись з будь-якого місця, але для зручності ми рекомендуємо перенести її на робочий стіл.

WinMTR Використання програми

 1. Запустіть програму WinMTR.exe
 2. У вікні «Host», що відкрилося, введіть домен або IP-адресу, маршрут до якого ви хочете продіагностувати. Наприклад, якщо у вас є нарікання на роботу певного ресурсу (сайту), в полі «Host» слід ввести адресу (назву) сайту, наприклад, gmail.com
 3. Для початку діагностики натисніть кнопку “Start”. - Коли кількість пакетів у полі Sent буде більше 300, зупиніть роботу програми, натиснувши кнопку Stop. Для більш точної діагностики бажано щонайменше 1000 пакетів. - Отримані дані скопіюйте в буфер-обміну натиснувши кнопку “Copy Text to cliapboard” і правою кнопкою миші виберіть “Вставити” в потрібному вам полі: в онлайн-чаті технічної підтримки або в особистому кабінету в розділі «Повідомлення» з детальним описом проблеми. - Результати діагностики також можна зберегти, клікнувши «Export TEXT» або «Export HTML»**.

WinMTR

Звіт програми містить такі дані:

 • Hostname - IP-адреса або доменне ім'я вузла. Значення “No response from host” може вказувати на блокування ICMP-пакетів на цьому вузлі;
 • Nr - порядковий номер вузла в маршруті;
 • Loss % - Відсоток втрачених відповідей від даного вузла;
 • Sent - надіслано запитів даному вузлу;
 • Recv - отримано відповідей від вузла;
 • Best - найменший (найкращий) час затримки в мілісекундах;
 • Avrg - середній час затримки;
 • Worst - найбільший (найгірший) час затримки;
 • Last - час затримки останнього отриманого пакета.

Аналогічно з командою tracert, на деяких проміжних серверах пінг може бути заблокований, можливі затримки та втрати. На них необхідно звернути увагу лише у тому випадку, якщо подібна ситуація спостерігається і на останньому сервері. Результати варто читати з кінця виходячи з часу відгуку інтернет-ресурсу, що тестується, час вказується в мілісекундах.

diagnostics.txt · В останнє змінено: 23.05.2022 23:47 by Артем